غرب ایران دستگیری اطلاعات تروریستی وزیر اطلاعات

غرب: ایران دستگیری اطلاعات تروریستی وزیر اطلاعات عملیات تروریستی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی تغییرات آب وهوا برکیفیت آب مصرفی تاثیر می‌گذارد

محققان اعلام کردند که تغییرات آب و هوایی کره زمین علاوه بر کم کردن میزان آب شیرین موجود در آن، می‌تواند کیفیت آب مصرفی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

تغییرات آب وهوا برکیفیت آب مصرفی تاثیر می‌گذارد

تغییرات آب وهوا برکیفیت آب مصرفی تاثیر می گذارد

عبارات مهم : محققان

محققان اعلام کردند که تغییرات آب و هوایی کره زمین علاوه بر کم کردن میزان آب شیرین موجود در آن، می تواند کیفیت آب مصرفی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش ایرنا از ساینس، سال گذشته به واسطه ورود نوعی جلبک سبز به آب های ساحلی فلوریدا، مواد سمی در این آب ها تولید شد که فوت ماهی ها و بیماری مردم را در پی داشت.

تغییرات آب وهوا برکیفیت آب مصرفی تاثیر می‌گذارد

بر اساس تحقیقات محققان دانشگاه استنفورد، در آینده نزدیک باران و توفان های شدید، مواد مغذی زیادی از جمله نیتروژن را شسته و به رودخانه ها و آب های ساحلی وارد می کنند. نیتروژن غذای نوعی جلبک کوچک موسوم به فیتوپلانکتون هست. هنگامی که میزان این ماده غذایی در آب زیاد شود، فیتوپلانکتون ها نیز به سرعت رشد می کنند و پدیده ای شبیه به آنچه در ساحل فلوریدا رخ داد، به وجود می آورند.

محققان با استفاده از 21 مدل آب و هوایی نشان دادند که تا آخر قرن حاضر میزان نیتروژن موجود در آب های قاره آمریکا به میزان 20 درصد زیاد کردن می یابد.

محققان اعلام کردند که تغییرات آب و هوایی کره زمین علاوه بر کم کردن میزان آب شیرین موجود در آن، می‌تواند کیفیت آب مصرفی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

نیتروژن از راه های مختلفی وارد آب ها می شود. کشاورزان از نیتروژن به عنوان کود جهت رشد محصولات استفاده می کنند. حیوانات و انسان این ماده را به طور طبیعی در فضولات خود تولید می کنند. همچنین زمانی که سوخت های فسیلی را مورد استفاده قرار می دهیم، ترکیبات نیتروژن تولید می شود. هربار که باران می بارد، نیتروژن اضافی و سایر مواد مغذی مانند فسفر از سطح خاک و هوا شسته شده است و به رودخانه ها، دریاچه ها، آب های زیرزمینی و بالاخره دریا وارد می شود.

پس از شدت یافتن رشد جلبک ها در آب دریاها و فوت آن ها، فرآیند تجزیه لاشه این جلبک ها در کف دریا، بخش زیادی از اکسیژن محلول در آب را به مصرف می رساند و کمبود اکسیژن موجب فوت و میر آبزیان و ماهیان می شود. در نتیجه این رخداد صنعت ماهیگیری دچار اختلال شده است و هر سال میلیون ها دلار درآمد بالقوه از دست می رود و آب شرب بسیاری از شهرها قطع می شود.

محققان در تلاشند تا راه هایی جهت کم کردن میزان نیتروژن تولید شده است بیابند.

تغییرات آب وهوا برکیفیت آب مصرفی تاثیر می‌گذارد

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Science انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: محققان | تحقیقات | استفاده | تغییرات آب و هوایی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs